philcollins.wz.cz - největší české neoficiální stránky britského hudebníka
wz

Phil Collins

Vítejte na největších českých neoficiálních stránkách britského hudebníka Phila Collinse! Jste . návštěvník.

 

 | Hlavní strana | Aktuálně | Alba | Fotogalerie | Reportáže | Texty písní | Turné | Vaše příspěvky | Média | Genesis | Chat | Diskuzní forum | QuickBox |

 

 

GOING BACK PLNÉ HITŮ OD MOTOWN JE NA SVĚTĚ!

 

Dlouho očekávané album Phila Collinse je na světě. Balík zpěvákových oblíbených písniček z minulosti od Motown spatřil světlo světa 13. 9. 2010.

Ač může někoho styl hudby na první pohled zaskočit, je v jednotlivých skladbách cítit starý dobrý Phil, který si to pořádně užívá. Je to víc než jen zpívání. Je to prožívání emocí, vzpomínek na mládí.

 

Phil Collins je člověk tvořivý. Jestli si někdo myslel, že po problémech se zdravím ukončí svou kariéru, tak se velmi mýlil. Před nedávnem totiž vydal své prozatím poslední studiové album s výmluvným názvem "GOING BACK."

 

Collins se tentokrát pustil do náročné práce, kdy vážně koketuje se soulem, rock´n´rollem. Rozhodl se prohrabat se prohrabat svou vlastní historií, znovu si zavzpomínat na své dětství a vybrat řádku písní, které jej provázeli v minulosti.

 

Sám Phil považuje toto album za své nejzdařilejší. V rozhovorech přiznává emocionalitu, kterou mu písně přinášejí, zejména pak ústřední píseň "Going Back." Jeho výmluvný pohled ve videoklipu není třeba dále komentovat.

 

Natočit takové album byl čin jistě odvážný. Není to typicky komerční cédéčko, zapadající do dnešního stylu. Album si rozhodně nechce na nic hrát. Collins nechtěl dát nový kabát starým hitům. Chtěl přenést hudbu do dnešní doby s co možná největší autenticitou. I proto na CD spolupracovali původní autoři, kteří onu dobu pomohli představit nám, kteří ji nemůžeme pamatovat.

 

I já jsem k tomuto CD přistupoval poněkud skeptičtěji, než k dřívějším albům. A možná ani první poslech v denním ruchu mi nepřinesl kýžený pocit uspokojení. Až podrobnější poslech v klidném prostředí mi ukázal pravou kvalitu. Postupně jsem si zamilovával všechny písně. Nejvíce mě ale oslovily Do I Love You, která je nabitá nadějí. Dále pak "uťapaná" Jimmy Mack nebo Love Is Here And Now You're Gone a nepopsatelně krásná Don't Look Back.

 

Koupil jsem si limitovanou verzi s přiloženým DVD nosičem. Celkem je zde tedy 29 písní, všechny jsou na DVD ve formátech WAV a MP3. Velmi příjemně působí i dokument o natáčení alba, které by se dalo označit spíše jakýmsi "home videem." Na DVD se rovněž nachází videoklipy k písním Going Back a Heatwave.

 

Celkový dojem z posledního Philova alba je velmi dobrý. Nevtíravá kvalitní hudba si získá mnoho posluchačů, určitě však potěší každého fanouška Phila Collinse, který jak jinak, opět nezklamal.

 

 

 

Tracklist:

CD

 1. Girl (Why You Wanna Make Me Blue)
 2. (Love Is Like A) Heatwave
 3. Uptight (Everything Is Alright)
 4. Some Of Your Loving
 5. Ain´t Too Proud To Beg
 6. In My Lonely Room
 7. Take Me In Your Arms (Rock Me For A Little While)
 8. Blame It On The Sun
 9. Papa Was A Rolling Stone
 10. Never Dreamed You would Leave In Summer
 11. Standing In The Shadows Of Love
 12. You´ve Been Cheatin´
 13. Do I Love You
 14. You Really Got a Old On Me
 15. Do I Love  You
 16. Jimmy Mack
 17. Something About You
 18. Love Is Here And Now You Are Gone
 19. Loving You Is Sweeter Than Ever
 20. Ain´t That Peculiar
 21. Going To A Go-Go
 22. Nowhere to run
 23. Talking About My Baby
 24. Dancing In The Street
 25. Going BacK

DVD

 1. Full album in DVD quality plus extra tracks "Too Busy Thinking About My Baby" and "Tears of a Clown"
 2. Video feature "GOING BACK...the Home Movie"
 3. Video feature "A Conversation With Phil Collins"
 4. "Heatwave" Video
 5. "Going Back" Video

 

 

Don P. Patron