philcollins.wz.cz - největší české neoficiální stránky britského hudebníka
wz

Phil Collins

Vítejte na největších českých neoficiálních stránkách britského hudebníka Phila Collinse! Jste . návštěvník.

 

 | Hlavní strana | Aktuálně | Alba | Fotogalerie | Reportáže | Texty písní | Turné | Vaše příspěvky | Média | Genesis | Chat | Diskuzní forum | QuickBox |

 

 


 

GOING BACK PLNÉ HITŮ OD MOTOWN JE NA SVĚTĚ!

 

Dlouho očekávané album Phila Collinse je na světě. Balík zpěvákových oblíbených písniček z minulosti od Motown spatřil světlo světa 13. 9. 2010. Ač může někoho styl hudby na první pohled zaskočit, je v jednotlivých skladbách cítit starý dobrý Phil, který si to pořádně užívá. Je to víc než jen zpívání. Je to prožívání emocí, vzpomínek na mládí...

Celý text ZDE!

 

philcollins.wz.cz; 23. 11. 2010

 


 

PESTRÁ NABÍDKA GOING BACK

 

Album Going Back je k dispozici v normální verzi, která obsahuje 18 cover písní. Dále je možno zakoupit verzi s přiloženým DVD. Kromě rozšíření počtu skladem na 25 najdete na DVD nosiči dokument o práci na albu, videoklipy a všechny skladby ve formátu mp3. Zde jsou navíc další 4 písničky. Celkem se tedy můžete zaposlouchat do staronových 29 hitů! Pro úplné labužníky je zde i limitovaná fanouškovská edice obsahující i další dárky v podobě fotografií, Philových zápisů apod. Album vyšlo i v podobě hromádky vinylových desek.

Vše se dočtete na oficiálním webu ZDE!                                     

 

philcollins.wz.cz; 23. 11. 2010

 


 

KONCERT Z NEW YORKU NA DVD ČI BLUE-RAY

 

1. 11. 2010 vyšlo k aktuálnímu albu Going Back i stejnojmenné DVD s podtitulem "Live At Roseland Ballroom, NYC."

Na disku najdete: 1.Intro: Signed, Sealed, Delivered 2.Ain’t Too Proud To Beg 3.Girl (Why You Wanna Make Me Blue) 4.Dancing In The Street 5.Heatwave 6.Papa Was A Rollin’ Stone 7.Never Dreamed You’d Leave In Summer 8.Jimmy Mack 9.You’ve Been Cheating 10.Do I Love You 11.Loving You Is Sweeter Than Ever 12.Going To A Go-Go 13.Blame It On The Sun 14.Ain’t That Peculiar 15.Too Many Fish In The Sea 16.You’ve Really Got A Hold On Me 17.Something About You 18.The Tears Of A Clown 19.Nowhere To Run 20.In My Lonely Room 21.Take Me In Your Arms, Rock Me A Little While 22.Uptight 23.Going Back 24.Talking About My Baby 25.You Can’t Hurry Love 26.My Girl.      

philcollins.wz.cz; 23. 11. 2010

 


 

GENESIS VSTOUPILI DO SÍNĚ SLÁVY ROCK´N´ ROLLU

 

Dne 15. března 2010 se zapsala britská artrocková skupina Genesis do síně slávy rock´n´rollu. Vstoupili zde společně s kapelou ABBA. Zařadili se tak po bok hudebních legend jako Rolling Stones nebo Beatles. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v pondělí večer v newyorském hotelu Waldorf Astoria... Více informací najdete ZDE!

 

 

philcollins.wz.cz; 25. 3. 2010


 

CHYSTÁ SE NOVÉ ALBUM COVER VERZÍ - MOTOWN COVERS

Phil Collins pro wewillrockyoublog.com:

Operovali mi zápěstí a loket, protože nemůžu ani napsat své jméno, natož hrát na bicí. Jsem ale docela šťastný. Nejsem mrzutý, že nemohu hrát (...) Dokončuje se deska - Motown covers. 60. léta je totiž období desek především od Motown. Byl jsem schopen nahrát bíci pro tento projekt díky Pro-Tools a skvělému inženýrovi. Mohl jsem udělat vše klávesnicí a když náhodou pravá ruka vynechala notu, pak se to jednoduše dodělalo tak, jak by to mělo být (smích). Začal jsem to dělat pro zábavu. Ve skutečnosti jsem si vybral všechny Motown písně, ty temnější, méně známé, které se mi líbily. A tak jsem skončil u čísla 40 a nakonec z nich vybral 29 písní.

OndraM, 23. 3. 2010

 


 

COLLINS PO OPERACI PÁTEŘE NEMŮŽE HRÁT NA KLAVÍR ANI BICÍ

Phil Collins nedávno podstoupil operaci páteře, která dopadla dobře. Problémy měl od doby, kdy se poranil při posledním turné Genesis. Hrál dále, přestože měl bolesti, čímž si poranil i míchu. Stále má nedostatečný cit v rukou. Jak sám podotýká, přestávka v hraní nepředstavuje nic dramatického.

Oficiální vyjádření najdete ZDE. Česká média informovala o Philovi také na IDNES.CZ a NOVINKY.CZ.

                                                                                               philcollins.wz.cz; 12. 9. 2009

 


 

 

11. 5. 2009 vyšlo DVD s krimikomedií z roku 1988

s Philem Collinsem v hlavní roli!

BUSTER - VELKÁ VLAKOVÁ LOUPEŽ

DVD má 2 jazykové mutace - originální anglický jazyk i český dabing. Samozřejmě jsou zde i české titulky.

DVD se dá pořídit v běžné síti za cenu 89,- až 129,- Kč.

 

 

 

 

 

25. 5. 2009 vyšlo DVD s dokumentem

GENESIS - THE SONGBOOK

DVD vyšlo v edici Blesk. K dostání v novinových stáncích za 52,- Kč.

Dokumentární DVD přibližuje divákovi a posluchači formou rozhovorů se členy slavné skupiny a historických filmových záběrů písničky z repertoáru artrockové legendy napříč časem a albovou diskografií.

 

 

 

Don P. Patron, 25. 5. 2009


WEB V NOVÉM KABÁTĚ!

Po nějaké době, kdy činnost na webu philcollins.wz.cz byla trochu pomalejší, dostávají stránky nový kabát. Důvodem změny nebyla ani tak estetika, jako problém při zobrazování v různém rozlišení. Toto řešení stránem by mělo zajistit, že se každému otevře web správně a hlavně stejně.

Věříme, že se vám nová podoba bude líbit. Je mi jasné, že někdo by chtěl, aby to vypadalo jinak, jiný možná bude vzpomínat na původní verzi. Ale těžko se vyhoví všem a já doufám, že si zde zvyknou všichni pravidelní návštěvníci.

Don P. Patron, 25. 5. 2009


      


VIDEO Z HELSINEK - KLIKNI!

info: Don P. Patron, 12. 6. 2007


Generálka Genesis v Bruselu

Několik fotografií z bruselské generálky se již objevilo na internetu a ačkoliv nechceme nic zakřiknout, máme pro vás pár skvělých informací.

Byla to zvláštní situace - 250 pozvaných lidí ve staré hale EXPO 5, pódium vybudované napříč sálem (jinak by se tam nevešlo), čekání na první skutečné živé vystoupení Genesis. Odbyla teprve druhá hodina odpolední, kdy se na pódium rozezněly úvodní tóny silného intra Behind The Lines / Duke’s End. Následovala sada písní mapující kariéru Genesis, pokrývající všechna alba z období 1973-1991 kromě desky Abacab. Show byla takřka dokonalá co se týče technické stránky, ač Philovi chyběly některé vokální části, ale s tím se setkáváme běžně na živácích. Phil také hrál hodně na bicí, během Follow You Follow Me dokonce bubnoval a zpíval zároveň. Jak Ripples, tak ani In The Cage nevypadaly, že by mu mohly dělat sebemenší problémy a dokonce i Mama byla zvládnuta velmi přesvědčivě, ačkoliv byly sníženy vokály, aby to Phil mohl dobře vyzpívat - avšak na celkový dojem z písně to vliv nemělo.

Show začíná směsí instrumentálních kousků Behind The Lines and Duke’s End. Ripples je hrána téměř celá, včetně úchvatného kytarového sóla Daryla Stuermera. Follow You Follow Me byla navzdory pochybnostem hrána celá a nebyla součástí žádné směsi - Chester hrál na perkuse, zatímco Phil bubnoval a zpíval. Firth Of Fifth byla samostatnou instrumentální částí (jako v roce 1998), Duke’s Travels byla hrána jako součást In The Cage směsi, ale nebyla kompletní. Druhý a poslední přídavek The Carpet Crawlers začal - jak bývalo zvykem za Collinsovy éry - bez první verze “the crawlers cover the floor”…


FOTOGRAFIE Z HELSINEK - KLIKNI!

info: Věra, 12. 6. 2007


!!! TURNÉ ZAHÁJENO !!!

VIDEO Z BRUSSELU - KLIKNI!

info: Věra, 11. 6. 2007


PLAYLIST PRO TURNÉ 2007

info: Safira, 11. 6. 2007


!!! AKTUÁLNĚ !!!

Koncert kapely Genesis se přesouvá z původního místa konání na parkoviště u stanice metra Českomoravská, které se nachází v těsné blízkosti Sazka Areny. Genesis zde vystoupí 20. června.

Vzhledem k objemné produkci koncertu a technickým parametrům fotbalového stadionu Evžena Rošického by nebylo možné koncert v původním termínu realizovat. Genesis proto vystoupí na novém místě, které je pro tento účel vyhovující.

Na tomto místě budou instalovány velkokapacitní tribuny pro diváky a gigantická scéna. Kapacita tohoto nového prostoru je oproti původnímu místu konání omezena - činí pouze 25 000 diváků.

info: OndraM, 19. 5. 2007


 

Genesis budou mít tiskovou konferenci v New Yorku v 11 hodin dopoledne místního času ve středu 7 března. Budou zde oznamovat detaily jejich první sveroamerické tour po patnácti letech.
Jako u tiskové konference pro evropskou tour, bude i ta New Yorská vysíláná živě přes internet. Veškeré detaily o tomto přenosu a o konferenci se dozvíte brzy.

info: Žirafín, Safira          aktualizováno: 1. 3. 2007 ve 21:03


Lístky na vystoupení Genesis v Praze jsou již v prodeji na http://www.ticketpro.cz


TICKETPRO.CZ:

LEGENDÁRNÍ GENESIS VYSTOUPÍ V ČESKÉ REPUBLICE V RÁMCI SVÉHO EVOPSKÉHO TURNÉ “TOUR IT ON AGAIN”
Vzhledem k obrovské stadiónové produkci a logistickým problémům byly změněny dva termíny turné – v rakouském Linci vystoupí kapela 19. 6. 2007. Původně oznámený koncert v Budapešti na 20.6. se ze stejných důvodů přesouvá do Prahy na fotbalový stadion Evžena Rošického.
Tony Banks, Phil Collins a Mike Rutherford, ústřední postavy skupiny Genesis, letos vyrazí na své první koncertní turné po patnácti letech. Turné po Evropě s názvem „Turn It On Again“ absolvuje kapela letos v létě, první koncert odehraje 11. června na Olympijském stadionu v Helsinkách, dále navštíví dvanáct evropských států a sérii koncertů zakončí v Římě 14. července, kde vystoupí zdarma pro 400 000 lidí.
Promotér evropského turné John Giddings dodává: „Je čest pracovat s jednou z největších rockových kapel všech dob a bude neuvěřitelné vidět jejich hudební talent opět na jednom pódiu.“
Na pódiu se Tony Banks, Phil Collins a Mike Rutherford představí společně s dalšími dlouholetými spolupracovníky Genesis, za bicí usedne Chester Thompson, kytaru bude mít na starosti Daryl Steurmer.
O podobu scény se postarají jedni z nejlepších odborníků na světě – odborník na světla Patrick Woodroffe a filmový architekt Mark Fischer.
Genesis, kteří za svou kariéru prodali více než 130 milionů alb, patří mezi elitu britských kapel, která dosáhla celosvětového úspěchu a udržela si jej po dobu čtyř dekád. U zrodu kapely stáli v roce 1966 Tony Banks, Peter Gabriel, Mike Rutherford a Antony Philips, tehdy ještě jako školáci, nejúspěšnější období Genesis započal až příchod Phila Collinse na pozici zpěváka a spoluautora skladeb na konci sedmdesátých let.
Společnost EMI znovu vydá během roku 2007 14 studiových alb Genesis, a to ve třech následujících etapách:
2. DUBNA 2007: A Trick Of The Tail (1976), Wind & Wuthering (1977), And Then There Were Three… (1978), Duke (1980) Abacab (1981)
ČERVEN/ČERVENEC 2007: Genesis (1983), Invisible Touch (1986), We Can't Dance (1991), Calling All Stations (1997)
PŘELOM 2007/2008: Trespass (1970), Nursery Cryme (1971), Foxtrot (1972), Selling England By The Pound (1973), The Lamb Lies Down On Broadway (1974)
 

aktualizováno: 15. 2. 2007 ve 21:40


 

Na oficiálních stránkách skupiny Genesis se dnes objevila potvrzující informace o tom, že kapela vystoupí v rámci svého turné Turn In On Again 2007 i v Praze na Strahově. Sledujte další informace na tomto místě!

aktualizováno: 9. 2. 2007 ve 12:50              info: Safira


 

Nejnovější informace poupravují dopolední tvrzení o vystoupení Genesis v Praze namísto Budapeště. Nyní je na oficiálním webu uvedeno, že Praha je pouze alternativou, a že je snahou vyřešit problémy, které se vyskytly a koncert uskutečnit v Budapešti...

Zevrubný překlad: Příspěvek z 5.2.2007 o koncertech v Praze a Římě byl špatě napsán. Stále jednáme o několika tématech s produkcí v Budapešti, a i když byl pražský koncert považován za alternativu, stále zamýšlíme hrát v Budapešti a ne v Praze.
 

Aktualizace: 5. 2. 2007 v 21:25          překlad: Žirafín


 

Bylo potvrzeno, že concert, který měl být v Budapešti byl přesunut do Prahy na Strahovský stadion. Koncert bude 20tého června. Ještě upřesníme podrobnosti o lístcích a platnosti těch Budapešťských.

překlad: Žirafín


Od 10. 11. 2006 bude na stránkách philcollins.wz.cz nová rubrika Genesis Tour 2007. Spuštění této rubriky je plánováno na 12:00. Stále prosím všechny návštěvníky webu, aby zasílali veškeré dostupné informace, fotografie, vlastní názory.


Genesis bez Petera Gabriela to rozjedou v létě v Evropě
08.11.2006 07:53, Radek Antl

Ohlášený comeback legendy jménem Genesis začne evropským turné po velkých stadionech. Znovuzrození věhlasné skupiny, která proslula gigantickými koncerty na hranici hudební reprodukce a divadelního představení, dle dřívějších předpokladů nebude absolutní - koncerty proběhnou bez Petera Gabriela, který se soustředí na přípravy nové sólové nahrávky.

Místo Gabriela s sebou Phil Collins, Mike Rutherford a Tony Banks, členové "aktuální sestavy", vezmou dlouholeté pobočníky Chestera Thompsona (bicí) a Daryla Stuermera (kytara). První zastávkou šňůry jménem Turn It On Again byly zvoleny Helsinky, kde Genesis zahrají 11. června, zatím poslední by pak měl být Řím, kam kapela zavítá 14. července. Zda se můžeme těšit i na nové album, stále není definitivní.

Skupinu založili Peter Gabriel (zpěv, flétna), Michael Rutherford (kytara, baskytara) a Tony Banks (klávesy) v roce 1967, pod názvem Genesis začali fungovat o dva roky později. Následoval příchod kytaristy Stevea Hacketta a Phila Collinse, který do skupiny přišel obsluhovat bicí. Po odchodu nejvýraznějšího člena, showmana a mistra bizardních kostýmů a masek Gabriela v roce 1975 na sebe Collins vzal i roli hlavního zpěváka. Tu zastával až do roku 1997, kdy ho musel nahradit tehdy teprve osmadvacetiletý Ray Wilson. Collins se do kapely vrátil na jeden jediný koncert, jenž proběhl 21. září 2000 v Londýně při příležitosti předání ceny Petera Granta Tonymu Smithovi, dlouholetému manažerovi Genesis. Tehdy se k bývalým spoluhráčům na chvíli připojil i Gabriel.


 

TISKOVÁ KONFERENCE PROBĚHLA JIŽ DNES, 7. 11. 2006!!!

Tisková konference (ohledně reunion Genesis a následného turné) plánovaná na 13. hodinu SEČ,  v úterý 7. listopadu 2006 byla  vysílána živě přes internet. Adresa serveru tiskové konference byla k dispozici na oficiální Genesis stránce http://www.genesis-music.com/ krátce před začátkem této konference. Pro podrobnosti vysílání návštivte rovněž tuto novinkovou sekci Phila Collinse http://www.philcollins.co.uk/news.htm . Pokud vám konference unikla, máte možnost ji znovu shlédnout na stejné adrese  http://www.genesislive.tv/  Další informace budou dostupné rovněž na tomto místě v aktuálním čase.    

                   

 

 

Tisková konference (ohledně reunion Genesis a následného turné) plánovaná na 13. hodinu SEČ v úterý, 7. listopadu 2006 bude vysílána živě přes internet. Adresa serveru tiskové konference bude k dispozici na oficiální Genesis stránce http://www.genesis-music.com/ krátce před začátkem této konference. Pro podrobnosti vysílání návštivte rovněž tuto novinkovou sekci Phila Collinse http://www.philcollins.co.uk/news.htm krátce před tiskovou konferencí, která bude v úterý. Další informace budou dostupné rovněž na tomto místě v aktuálním čase.                                                                                                                                                 

Přeložil: OndraM


Nové CD z dílny Phila Collinse!! Nyní však ne v roli zpěváka, ale producenta, autora hudby a textu...


Muzikál Tarzan! Text a hudbu složil Phil Collins! Show má za sebou již brodwayskou premiéru a teď už všichni netrpělivě čekáme až vyjde CD s prvním Philovým muzikálem.


 

PHIL S ORIANNE SE ROZCHÁZÍ!!

Z oficiálního webu: ZDE

!!!PHIL S ORIANNE SE DOHODLI NA ODLOUČENÍ!!! ŽILI ODDĚLENĚ JIŽ OD POČÁTKU ROKU A VZÁJEMNĚ SE JIŽ NĚJAKÝ ČAS ODCIZOVALI . OBA SE DOHODLI, ŽE BUDE PRO JEJICH DĚTI LEPŠÍ, KDYŽ BUDOU ŽÍT ODDĚLENĚ, ALE BLAHO A ŠTĚSTÍ JEJICH DĚTÍ JE PRO NĚ PŘEDNĚJŠÍ. OBA POŽÁDALI MÉDIA, ABY RESPEKTOVALA SOUKROMÍ JEJICH I DĚTÍ. PHIL BUDE I NADÉLE ŽÍT VE ŠVÝCARSKU BLÍZKO SVÝCH DĚTÍ.

překlad: Sulejmon, 16.3.2006


15.3.2006   Mluví se stále více o znovuobnovení skupiny Genesis! Chystá se dokonce speciální tisková konference v LA. Sledujte diskuzi v boxu na hlavní stránce a přečtěte si článek deníku Právo ZDE


Soutěž byla zrušena!!!

11.3.2006   Soutěž "FIRST FINAL BEST FOTO" až do odvolání pozastavena!!

Důvodem pro tento krok je ukončení činnosti poskytovatele ankety.czweb.org. Přestože vina není na naší straně, omlouváme se, že hlasování do soutěže není k dispozici. V současné době pracujeme na náhradním řešení.


NOVÁ SOUTĚŽ "FIRST FINAL BEST FOTO!!!

OD 1. 2. DO 30. 3. 2006 PROBÍHÁ HLAVNÍ HLASOVACÍ KOLO!!! HLASUJTE I VY! VÍTĚZNÁ FOTOGRAFIE BUDE I SE JMÉNEM AUTORA UVEDENA HA HLAVNÍ STRÁNCE WEBU, HNED VEDLE QUICKBOXU.


INFO O PROBĚHLÝCH PRAŽSKÝCH KONCERTECH - ZDE NEBO NA HLAVNÍ STRÁNCE WEBU V DISKUZI NA QUICKBOXU - ZDE

Druhý koncert v Düsseldorfu 13.11.2005: Phil nehrál You'll Be In My Heart a místo It's Not Too Late zahrál skladbu Always. Phil mluví o tomto posledním kole posledního turné a děkuje Německu za více než 30 let ohromné podpory. Collins byl blízko slz a zahrál Always jako zvláštní poděkování. Více zde: Odkaz


Phil Collins prý uvažuje o obnovení skupiny Genesis
 
LONDÝN - Britský zpěvák a bubeník Phil Collins by rád dal znovu dohromady svou někdejší kapelu Genesis. Chce se také vrátit k původní sestavě, což by znamenalo že by v čele skupiny stanul zpěvák Peter Gabriel.
Collins nyní potvrzuje, že je nanejvýš pravděpodobné, že se kapela dá zase dohromady.

Více informací v rubrice MÉDIA O COLLINSOVI - ZDE!


Koncert Istanbul 03.11.2005: do setlistu zpět zařazeny skladby Come With Me, It's Not Too Late a A Groovy Kind Of Love.Phil stále ještě nehraje You'll Be In My Heart. Nyní má Phil 3 koncerty v teplejších krajích, tak se snad už z toho dostane. I když ani tam není kdovíjaké vedro: Odkaz , Odkaz , Odkaz Ale jo, v Dubaji se docela ohřeje (jen aby z toho znovu neonemocněl).


PHILA V ARÉNĚ ZŘEJMĚ NEVYFOTOGRAFUJEME!!!

Zde uvádím kopii bodu 14, návštěvního řádu Sazka Areny:

Do SAZKA ARENY bude odepřen vstup osobám s jakýmkoli druhem záznamových zařízení, a to datových, obrazových a zvukových. Je zakázán přenos a napomáhání při přenosu, vyprávění, výroba obrázků a reprodukce utkání jakýmkoli způsobem včetně internetu a mobilních telefonů. Je zakázáno fotografování a pořizování obrazových a zvukových záznamů v průběhu utkání včetně přestávek. Jakékoli obrazové a zvukové záznamy pořízené v SAZKA ARENĚ, na ní nebo v ní, se nemohou bez svolení provozovatele SAZKA ARENY a pořadatele použít pro komerční účely. Neoprávněné použití, přenos, vyprávění nebo reprodukce loga nebo chráněné známky SAZKA ARENY je zakázáno. V SAZKA ARENĚ je zakázáno zapojovat se do jakýchkoliv marketingových a reklamních aktivit.


 

23. 10. 2005

ZRUŠENY OBA PRAŽSKÉ KONCERTY A PŘESUNUTY NA LISTOPAD! ČTĚTĚ PODROBNÉ INFORMACE NA HLAVNÍ STRÁNCE TOHOTO WEBU!!! - ZDE!

 

21. 10. 2005

Dnes v MF Dnes krátký článek o Philu Collinsovi. Čtěze v rubrice MÉDIA O COLLINSOVI nebo klikněte - ZDE!

 

22. 10. 2005

V MF Dnes velký rozhovor s Philem Collinsem. Celý je naskenovaný a uveřejněný na stránkách - ZDE!

Co se bude na turné hrát aneb Hudební menu Phila Collinse:

Drum intro, Something Happened On The Way..., Against All Odds, Don't Lose My Number, You'll Be In My Heart, One More Night, Can't Stop Loving You, Hang in Long Enough, True Colors, Come With Me, Groovy Kind of Love, Another Day in Paradise, We Wait And We Wonder, Separate Lives, In The Air Tonight, Dance Into The Light, You Can't Hurry Love, Two Hearts, Wear My Hat, Invisible Touch, Easy Lover, Sussudio, It's Not Too Late, Drum intro, Take Me Home

 

Phil Collins v Praze!

 

Sazka Arena Praha

23. 11. 2005 - 20:00

24. 11. 2005 - 20:00

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V rámci svého celosvětového turné "Finally... The First Final Farewell Tour" vystoupí Phil Collins také v Praze. A hned 2x. Bude to v říjnu, avšak lístky ubývají. Proto doporučuji, abyste si nenechali ujít tuto jedinečnou a možná už také jedinou příležitost, jak shlédnout skvělou šou a slyšet vynikající songy tohoto britského hudebníka. Kdo shlédl stejnojmenné DVD, ví, o čem mluvím. Lístky je možno rezervovat na internetu. Je však nutno je do jednoho kalendářního dne uhradit na kterékoliv sběrně Sazky. Věřím, že to ještě stihnete a budete tak moci shlédnout neopakovatelný koncert. A třeba se i potkáme :-). Já navštívím první koncert. Takže honem klikejte na stránky Sazka areny a objednávejte. Lístky totiž mizí závratnou rychlostí a bude jistě vyprodáno.

Pro objednání (rezervaci) lístků klikněte zde:

www.sazkaticket.cz

 


Aktuálně z turné (přeložil: Sulejmon)

14. 10. 2005

Koncert v Tallinnu (Estonsko) 13.10.2005. Zatím žádné překvapení. Stejná sada písniček jako na zkoušce 8. října 2005 v Neuchâtelu. Invisible Touch je provedená s dechy a Easy Lover následuje okamžitě s pěkným překlenutím mezi skladbami.

http://www.genesis-fanclub.de/philcollins/live/fff_2005_setlists.htm

 

17. 10. 2005

 

čas. MUSIC – 10/2005, Martina Kotrbová (pro tento web dodala Kateřina alias Božka)

 

 

Phil Collins poprvé naposledy

 

První říjnový pražský koncert byl bryskně vyprodán, druhý narychlo přidaný k tomu nemá daleko. Phil Collins se právě nachází na svém definitivně posledním turné a jeho tuzemští fanoušci, kteří mají šanci ho znovu vidět po celých osmi letech, si ho evidentně chtějí užít.

 

Opravdu je to vaše poslední turné?

„Opravdu. Vím, že taková silná prohlášení vypouštějí mnozí umělci a pak si to nenápadně rozmyslí, ale já tenhle případ nebudu, to mi věřte.  I když jsem tohle turné z legrace nazval First Final Farewell Tour (První poslední turné na rozloučenou), což vypadá, že si nechávám otevřená vrátka pro případ, že bych chtěl jednou uspořádat druhé (smích). Ale neuspořádám.“

 

Proč chcete tak brzy končit?

„Ze dvou hlavních důvodů: za prvé mám vážnou poruchu sluchu a živé hraní mi škodí úplně nejvíce. Už před pěti lety mi doktoři říkali, že bych měl s koncertováním jednou provždy přestat, takže je musím konečně poslechnout, aby nebylo jednou pozdě.“

 

A ten druhý?

„Můj syn půjde příští rok do první třídy a já chci být u toho. Chci mu být pořádným tátou, chci mu pomáhat s úkoly a vidět ho vyrůstat.“

 

Ale muzice se snad věnovat nepřestanete…

„Jistěže ne. Budu točit desky, skládat hudbu k filmům či muzikálům a určitě se objevím i na jevišti – ale půjde třeba o jeden či dva koncerty, nikoli o celosvětové turné.“

 

Co připravujete právě teď?

„Už delší dobu píšu hudbu k muzikálu Tarzan a je to báječná práce. A tím nemyslím jen skládání samotné, komunikuju  přitom i s režisérem a herci a moc mě to baví. A až to všechno skončí, zřejmě se vrhnu na svou novou řadovou desku. Už je na čase.“


Světové turné First Final Farewell Tour 2005

Finsko - Helsinki - 14. a 15. 10. 2005

Estonsko - Tallin - 16. 10. 2005

Rusko - Petrohrad - 18. 10. 2005, Moskva - 20. 10. 2005

Maďarsko - Budapešť - 26. 10. 2005

Chorvatsko - Záhřeb - 27. 10. 2005, Bělehrad - 28. 10. 2005

Rumunsko - Bukurešť - 30. 10. 2005

Řecko - Atény - 1. 11. 2005

Turecko - Istanbul - 3. 11. 2005

Egypt - Beirut - 5. 11. 2005

Izrael - Tel Aviv - 7. 11. 2005

Spojené arabské emiráty - Dubai - 10. 11. 2005

Germany - Dusseldorf - 12. a 13. 11. 2005

Irsko - Dublin - 15. 11. 2005, Belfast - 17. 11. 2005

Česká Republika - Praha - 23. a 24. 11. 2005

Skotsko - Glasgow - 19. 11. 2005

Litva (doposud nebylo upřesněno)

Bosna a Hercegovina (doposud nebylo upřesněno)

 

Pro objednání lístků na tyto koncerty, navštivte http://www.philcollins.co.uk