wz

Phil Collins

Vítejte na největších českých neoficiálních stránkách britského hudebníka Phila Collinse! Jste . návštěvník.

 

 | Hlavní strana | Aktuálně | Alba | Fotogalerie | Reportáže | Texty písní | Turné | Vaše příspěvky | Média | Genesis | Chat | Diskuzní forum | QuickBox |

 

 

zpět

 

Aktuálně

 

GENESIS VSTOUPILI DO SÍNĚ SLÁVY ROCK´N´ ROLLU

 

Dne 15. března 2010 se zapsala britská artrocková skupina Genesis do síně slávy rock´n´rollu. Vstoupili zde společně s kapelou ABBA. Zařadili se tak po bok hudebních legend jako Rolling Stones nebo Beatles. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v pondělí večer v newyorském hotelu Waldorf Astoria... Více informací najdete ZDE!

 

 

philcollins.wz.cz; 25. 3. 2010Evropské turné proběhlo podle plánu. Veškeré informace týkající se koncertů nejen u nás najdete v rubrice GENESIS TOUR 2007!!!


VIDEO Z HELSINEK - KLIKNI!

info: Don P. Patron, 12. 6. 2007


Generálka Genesis v Bruselu

Několik fotografií z bruselské generálky se již objevilo na internetu a ačkoliv nechceme nic zakřiknout, máme pro vás pár skvělých informací.

Byla to zvláštní situace - 250 pozvaných lidí ve staré hale EXPO 5, pódium vybudované napříč sálem (jinak by se tam nevešlo), čekání na první skutečné živé vystoupení Genesis. Odbyla teprve druhá hodina odpolední, kdy se na pódium rozezněly úvodní tóny silného intra Behind The Lines / Duke’s End. Následovala sada písní mapující kariéru Genesis, pokrývající všechna alba z období 1973-1991 kromě desky Abacab. Show byla takřka dokonalá co se týče technické stránky, ač Philovi chyběly některé vokální části, ale s tím se setkáváme běžně na živácích. Phil také hrál hodně na bicí, během Follow You Follow Me dokonce bubnoval a zpíval zároveň. Jak Ripples, tak ani In The Cage nevypadaly, že by mu mohly dělat sebemenší problémy a dokonce i Mama byla zvládnuta velmi přesvědčivě, ačkoliv byly sníženy vokály, aby to Phil mohl dobře vyzpívat - avšak na celkový dojem z písně to vliv nemělo.

Show začíná směsí instrumentálních kousků Behind The Lines and Duke’s End. Ripples je hrána téměř celá, včetně úchvatného kytarového sóla Daryla Stuermera. Follow You Follow Me byla navzdory pochybnostem hrána celá a nebyla součástí žádné směsi - Chester hrál na perkuse, zatímco Phil bubnoval a zpíval. Firth Of Fifth byla samostatnou instrumentální částí (jako v roce 1998), Duke’s Travels byla hrána jako součást In The Cage směsi, ale nebyla kompletní. Druhý a poslední přídavek The Carpet Crawlers začal - jak bývalo zvykem za Collinsovy éry - bez první verze “the crawlers cover the floor”…


!!! TURNÉ ZAHÁJENO !!!

FOTOGRAFIE Z HELSINEK - KLIKNI!

VIDEO Z BRUSSELU - KLIKNI!

info: Věra, 12. 6. 2007


PLAYLIST PRO TURNÉ 2007

info: Safira, 11. 6. 2007

 


HORKÁ NOVINKA!!!

!!! AKTUÁLNĚ !!!

Koncert kapely Genesis se přesouvá z původního místa konání na parkoviště u stanice metra Českomoravská, které se nachází v těsné blízkosti Sazka Areny. Genesis zde vystoupí 20. června.

Vzhledem k objemné produkci koncertu a technickým parametrům fotbalového stadionu Evžena Rošického by nebylo možné koncert v původním termínu realizovat. Genesis proto vystoupí na novém místě, které je pro tento účel vyhovující.

Na tomto místě budou instalovány velkokapacitní tribuny pro diváky a gigantická scéna. Kapacita tohoto nového prostoru je oproti původnímu místu konání omezena - činí pouze 25 000 diváků.

info: OndraM, 19. 5. 2007

 


Genesis budou mít tiskovou konferenci v New Yorku v 11 hodin dopoledne místního času ve středu 7 března. Budou zde oznamovat detaily jejich první sveroamerické tour po patnácti letech.
Jako u tiskové konference pro evropskou tour, bude i ta New Yorská vysíláná živě přes internet. Veškeré detaily o tomto přenosu a o konferenci se dozvíte brzy.

info: Žirafín, Safira          aktualizováno: 1. 3. 2007 ve 21:03


Lístky na vystoupení Genesis v Praze jsou již v prodeji na http://www.ticketpro.cz


TICKETPRO.CZ:

LEGENDÁRNÍ GENESIS VYSTOUPÍ V ČESKÉ REPUBLICE V RÁMCI SVÉHO EVOPSKÉHO TURNÉ “TOUR IT ON AGAIN”
Vzhledem k obrovské stadiónové produkci a logistickým problémům byly změněny dva termíny turné – v rakouském Linci vystoupí kapela 19. 6. 2007. Původně oznámený koncert v Budapešti na 20.6. se ze stejných důvodů přesouvá do Prahy na fotbalový stadion Evžena Rošického.
Tony Banks, Phil Collins a Mike Rutherford, ústřední postavy skupiny Genesis, letos vyrazí na své první koncertní turné po patnácti letech. Turné po Evropě s názvem „Turn It On Again“ absolvuje kapela letos v létě, první koncert odehraje 11. června na Olympijském stadionu v Helsinkách, dále navštíví dvanáct evropských států a sérii koncertů zakončí v Římě 14. července, kde vystoupí zdarma pro 400 000 lidí.
Promotér evropského turné John Giddings dodává: „Je čest pracovat s jednou z největších rockových kapel všech dob a bude neuvěřitelné vidět jejich hudební talent opět na jednom pódiu.“
Na pódiu se Tony Banks, Phil Collins a Mike Rutherford představí společně s dalšími dlouholetými spolupracovníky Genesis, za bicí usedne Chester Thompson, kytaru bude mít na starosti Daryl Steurmer.
O podobu scény se postarají jedni z nejlepších odborníků na světě – odborník na světla Patrick Woodroffe a filmový architekt Mark Fischer.
Genesis, kteří za svou kariéru prodali více než 130 milionů alb, patří mezi elitu britských kapel, která dosáhla celosvětového úspěchu a udržela si jej po dobu čtyř dekád. U zrodu kapely stáli v roce 1966 Tony Banks, Peter Gabriel, Mike Rutherford a Antony Philips, tehdy ještě jako školáci, nejúspěšnější období Genesis započal až příchod Phila Collinse na pozici zpěváka a spoluautora skladeb na konci sedmdesátých let.
Společnost EMI znovu vydá během roku 2007 14 studiových alb Genesis, a to ve třech následujících etapách:
2. DUBNA 2007: A Trick Of The Tail (1976), Wind & Wuthering (1977), And Then There Were Three… (1978), Duke (1980) Abacab (1981)
ČERVEN/ČERVENEC 2007: Genesis (1983), Invisible Touch (1986), We Can't Dance (1991), Calling All Stations (1997)
PŘELOM 2007/2008: Trespass (1970), Nursery Cryme (1971), Foxtrot (1972), Selling England By The Pound (1973), The Lamb Lies Down On Broadway (1974)
 

aktualizováno: 15. 2. 2007 ve 21:40


Na oficiálních stránkách skupiny Genesis se dnes objevila potvrzující informace o tom, že kapela vystoupí v rámci svého turné Turn In On Again 2007 i v Praze na Strahově. Sledujte další informace na tomto místě!

aktualizováno: 9. 2. 2007 ve 12:50              info: Safira


Nejnovější informace poupravují dopolední tvrzení o vystoupení Genesis v Praze namísto Budapeště. Nyní je na oficiálním webu uvedeno, že Praha je pouze alternativou, a že je snahou vyřešit problémy, které se vyskytly a koncert uskutečnit v Budapešti...

Zevrubný překlad: Příspěvek z 5.2.2007 o koncertech v Praze a Římě byl špatě napsán. Stále jednáme o několika tématech s produkcí v Budapešti, a i když byl pražský koncert považován za alternativu, stále zamýšlíme hrát v Budapešti a ne v Praze.
 

Aktualizace: 5. 2. 2007 v 21:25          překlad: Žirafín


Bylo potvrzeno, že concert, který měl být v Budapešti byl přesunut do Prahy na Strahovský stadion. Koncert bude 20tého června. Ještě upřesníme podrobnosti o lístcích a platnosti těch Budapešťských.

překlad: Žirafín


Genesis vystoupí 20. června 2007 v Praze na Strahově!!! Sledujte další aktuální informace!


Do plánu koncertů byl přidán nový termín 24. červen, kdy by se měl uskutečnit koncert v belgickém Bruselu! Dále byl změněn koncert 12. července, kdy měli Genesis vystoupit v Monacu. Místo něj bude náhradní místo - francouzský Lyon.


V nejbližších dnech by měl být spuštěn prodej na polský koncert i na českém http://www.ticketpro.cz !!!


10. 11. 2006 - od 10:00 hod. spuštěno předobjednávání lístků na koncert v Polsku! Rezervujte na:

http://www.ticketpro.pl


 

Od 10. 11. 2006 bude na stránkách philcollins.wz.cz nová rubrika Genesis Tour 2007. Spuštění této rubriky je plánováno na 12:00. Stále prosím všechny návštěvníky webu, aby zasílali veškeré dostupné informace, fotografie, vlastní názory.


 

TISKOVÁ KONFERENCE PROBĚHLA JIŽ DNES, 7. 11. 2006!!!

Tisková konference (ohledně reunion Genesis a následného turné) plánovaná na 13. hodinu SEČ,  v úterý 7. listopadu 2006 byla  vysílána živě přes internet. Adresa serveru tiskové konference byla k dispozici na oficiální Genesis stránce http://www.genesis-music.com/ krátce před začátkem této konference. Pro podrobnosti vysílání návštivte rovněž tuto novinkovou sekci Phila Collinse http://www.philcollins.co.uk/news.htm . Pokud vám konference unikla, máte možnost ji znovu shlédnout na stejné adrese  http://www.genesislive.tv/  Další informace budou dostupné rovněž na tomto místě v aktuálním čase.    

 

 

 


Tisková konference (ohledně reunion Genesis a následného turné) plánovaná na 13. hodinu SEČ v úterý, 7. listopadu 2006 bude vysílána živě přes internet. Adresa serveru tiskové konference bude k dispozici na oficiální Genesis stránce http://www.genesis-music.com/ krátce před začátkem této konference. Pro podrobnosti vysílání návštivte rovněž tuto novinkovou sekci Phila Collinse http://www.philcollins.co.uk/news.htm krátce před tiskovou konferencí, která bude v úterý. Další informace budou dostupné rovněž na tomto místě v aktuálním čase.                                                                                                                                                 

Přeložil: OndraM

 

 

 

 

 

zpět

 

 

 


 

 | Hlavní strana | Aktuálně | Alba | Fotogalerie | Reportáže | Texty písní | Turné | Vaše příspěvky | Média | Genesis | Chat | Diskuzní forum | QuickBox |

© Don P. Patron 2009